fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kosowo zakazało wszelkiego hazardu po zabójstwie w kasynie

AFP
W reakcji na zabójstwa dwóch pracowników kasyn, do których doszło w zeszłym tygodniu, Kosowo zdecydowało się na wprowadzenie zakazu wszelkiego hazardu. Zakaz ma obowiązywać przez dekadę.

Zakłady sportowe, w szczególności sportowe, stały się bardzo popularne w ostatnich latach w Kosowie, które jest jednym z najbiedniejszych państw Europy. Na bezrobociu w tym kraju pozostaje mniej więcej co trzeci z 1,8 mln obywateli.

Przemawiając do parlamentu, który w czwartek uchwalił ustawę zakazującą hazardu, premier Ramush Haradinaj powiedział, że środek ten ma na celu „wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego”.

„Nie pozwolimy, aby te miejsca były arenami zbrodni, w których odbierane jest ludziom życie” - napisał później na Facebooku.

Po zabójstwach, do których doszło w tym miesiącu w odstępie kilku dni w dwóch oddzielnych kasynach, aresztowany został jeden policjant. Jest on podejrzany o zabójstwo.

Jeszcze przed uchwaleniem zakazu policja zamknęła 470 miejsc, w których w Kosowie można było uprawiać jakiś rodzaj hazardu.

Kosowo zarabiało do tej pory około 20 milionów euro rocznie z tytułu podatków nakładanych na hazard.

W styczniu hazardu zakazała sąsiednia Albania, argumentując to walką z przestępczością zorganizowaną i problemami społecznymi, takimi jak uzależnienie i ubóstwo.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA