fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Włochy: Szkoły zamknięte dla nieszczepionych dzieci

AdobeStock
We Włoszech niezaszczepione dzieci powyżej 6 roku życia będą proszone o nieprzychodzenie do szkół. W przeciwnym razie rodzice będą otrzymywać grzywnę. Młodsze dzieci będą odsyłane do domów

Rodzice mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 euro, jeśli przyślą swoje nieszczepione dzieci do szkoły. Dzieci poniżej szóstego roku życia mogą być odsyłane do domu.

Wprowadzone we Włoszech prawo to reakcja na gwałtowny wzrost liczby zachorowań na odrę. Urzędnicy powiedzieli, że już odnotowano wzrost liczby szczepień.

Zgodnie z ustawą dzieci muszą otrzymać szereg obowiązkowych szczepień przed pójściem do szkoły. Obejmują one szczepienia przeciwko ospie wietrznej, polio, odrze, śwince i różyczce.

Nowe przepisy oznaczają, że dzieci do szóstego roku życia nie zostaną wpuszczone do żłobka i przedszkola, jeśli nie zostaną przedstawione potwierdzenia szczepień.

Osobom w wieku od 6 do 16 lat nie można zabronić uczęszczania do szkoły, ale ich rodzicom grozi kara grzywny, jeśli nie ukończą obowiązkowych szczepień.

- Zasady są proste. Brak szczepionki, brak szkoły - powiedziała minister zdrowia Giulia Grillo. 

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA