fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Radio BBC nie będzie grać piosenek Michaela Jacksona

Fotorzepa, Radek Pasterski
Radio BBC 2 wycofało piosenki Michaela Jacksona ze swoich audycji. Decyzja związana jest z zarzutami o wykorzystywanie seksualne dzieci przez amerykańskiego gwiazdora.

Dziś HBO wyemituje pierwszy pierwszych z dwóch odcinków dokumentu "Leaving Neverland". Produkcja poświęcona jest oskarżeniom pedofilskim pod adresem Michaela Jacksona.

Jak informuje "The Times", radio BBC 2 przed premierą dokumentu postanowiło zrezygnować z piosenek Jacksona. Po raz ostatni utwór amerykańskiego gwiazdora zagrano na antenie 23 lutego. 

- Każdy utwór muzyczny rozpatrujemy indywidualnie, a decyzje o tym, co gramy w różnych sieciach, podejmowane są zawsze z myślą o odpowiednich odbiorcach i kontekście - tłumaczą przedstawiciele BBC.

W "Leaving Neverland" swoje historie przedstawiają 40-letni James Safechuck i 36-letni Wade Robson. Mężczyźni twierdzą, że w przeszłości byli gwałceni przez Jacksona.

BBC zapowiedziało, że w tym roku wyemituje swój film o piosenkarzu. "Michael Jackson: The Rise and Fall" przedstawi całą karierę artysty.

Źródło: The Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA