fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szwedzkie miasto wprowadza zakaz żebrania

Flickr/mikecogh
Miasto Staffanstorp w południowej Szwecji zrobiło krok w stronę wprowadzenia zakazu żebrania. Propozycję w tej sprawie przyjęła rada miasta.

Wprowadzenie zakazu przegłosowano stosunkiem głosów 8 do 3. Aby zakaz był wprowadzony w życie, musi zostać teraz przegłosowany przez miejskie zgromadzenie. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w przyszłym miesiącu.

- Nie uważamy, że żebractwo jest problemem w gminie. Nie powinniśmy robić problemu z czegoś, co nie istnieje - powiedział Pierre Sjöstrom z partii Socjaldemokratów. Polityk jako jedna z trzech osób głosował przeciw zakazowi.

Staffanstorp, położony około 20 kilometrów na wschód od Malmö, stałby się drugą szwedzką gminą, która zakazuje żebractwa.

W grudniu podobny zakaz został wprowadzony w życie w Vellinge. Przepisy te utrzymał później w mocy Naczelny Sąd Administracyjny.

Zakaz żebractwa lub biernego pobierania pieniędzy wprowadzony przez Vellinge dotyczy pięciu określonych obszarów w gminie. Wprowadzono to rozwiązanie po tym, jak uznano żebractwo za niezgodne z przepisami dotyczącymi porządku publicznego.

Źródło: The Local
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA