fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Katowicki Urząd Pracy: Zatrudnię imama

Stock Adobe
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Poszukiwanych było dwóch imamów. Urząd nie zdradza, kto był ogłoszeniodawcą.

Miejsca dla potencjalnych imamów były dwa. Wymagania - wiedza religijno-prawna służąca indywidualnemu poradnictwu duchowemu oraz znajomość rytuałów religii muzułmańskiej.

Kandydat byłby zobowiązany do spełniania posługi religijnej  zgodnie z pisanym i zwyczajowym prawem islamu, odprawianie nabożeństw w piątki i określone muzułmańskie święta, udzielanie ślubów, prowadzenie pochówków i innych obrzędów religijnych.

Zarobek: 3 tys. zł brutto.
Urząd Pracy nie odpowiedział na pytanie dziennika, kto był ogłoszeniodawcą.
Był - bo ogłoszenie jest już nieaktualne. Po pierwsze, okazało się, że kandydat na stanowisko opisane w ogłoszeniu był, ale był cudzoziemce. Aby jednak wojewoda wydał zgodę na zatrudnienie obcokrajowca, ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na konkretną posadę musi być opublikowane przez Powiatowy Urząd Pracy - aby sprawdzić, czy warunków podanych w ofercie nie spełnia Polak. Dlatego ogłoszenie się pojawiło.
Jak się jednak okazało - niepotrzebnie, bo wspomniane formalności nie dotyczą zawodów związanych z religią i duchowieństwem.
Źródło: Dziennik Zachodni
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA