fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indie: Aktor spłacił długi 1398 rolników

TeachAIDS [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Gwiazdor Bollywood, Amitabh Bachchan, spłacił długi 1398 rolników ze stanu Uttar Pradesh o łącznej wartości 560 tys. dolarów.

We wpisie na swoim blogu aktor napisał, że "zajął się" 1398 rolnikami z Uttar Pradesh, rodzinnego stanu Bachchana. Aby ulżyć ich losowi, spowodowanemu głębokim kryzysem jakiego doświadczają rolnicy w Indiach, gwiazdor spłacił ich długi.

Aktor napisał, że po ulżeniu rolnikom czuje "wewnętrzny spokój". Zaznaczył, że banki poinformowały już rolników o tym, że ich długi zostały uregulowane. 

Jak pisze CNN ok. 50 proc. mieszkańców Indii pracuje w rolnictwie. Jednocześnie sektor ten generuje jedynie 18 proc. PKB kraju.

W ostatnich latach rolnicy w Indiach mierzą się z różnego rodzaju przeciwnościami losu - m.in. z uderzeniami monsunów, które niszczą zbiory, rosnącymi cenami benzyny i brakiem wystarczającego wsparcia ze strony państwa.

W efekcie tysiące rolników popadło w długi. Według rządowych danych tylko w 2013 roku 11772 rolników w całych Indiach popełniło samobójstwo.

Amitabh Bachchan zagrał w ponad 200 filmach. W Indiach znany jest jako "Wielki B". Był także gospodarzem indyjskiej wersji programu "Milionerzy".

- Chciałbym, aby ludzie zrozumieli cierpienie naszych rolników i trudności z jakimi się mierzą. Nie chodzi mi o zdobycie poklasku, chcę, żeby wszyscy pomagali rolnikom, którym brakuje środków na realizację podstawowych potrzeb - podkreślał w trakcie prowadzonego przez siebie programu, gdy informował, że zamierza pomóc rolnikom.

W 2016 roku premier Narendra Modi zapowiedział, że rząd chce podwoić dochody rolników do 2022 roku.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA