fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sąd uchylił decyzję prezydent Warszawy. Narodowcy: Wygraliśmy. Do zobaczenia w niedzielę

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Po uchyleniu decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada w centrum stolicy, narodowcy mówią o sukcesie. Deklarują, że ich zaproszenie dla członków rządu jest nadal aktualne.

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił zakaz organizacji Marszu Niepodległości. Sędzia Michał Jakubowski przekazał w uzasadnieniu, że "wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa" i że "prawo do zgromadzeń jest chronione konstytucją" .

Już wcześniej rząd i prezydent poinformowali, że zorganizują w niedzielę swój marsz. - Zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowej - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Była to reakcja na zakaz wydany przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Marsz Niepodległości w niedzielę zorganizowany przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości idzie zgodnie z planem - powiedział w rozmowie z Onetem Krzysztof Bosak. Dodał, że zaproszenie dla członków rządu jest nadal aktualne. 

"Liczymy, że władza zachowa się odpowiedzialnie i nie będzie żadnych utrudnień dla narodowców jadących ze swoimi symbolami na Marsz Niepodległości. Rząd w swoim sektorze może wprowadzić zasady poprawności politycznej, ale nie ma podstawy prawnej by ingerować w oprawę zgromadzenia!" - napisał Bosak na Twitterze. "Warto przypomnieć, że policja ani żadne inne służby nie mogą utrudniać przeprowadzenia legalnego cyklicznego zgromadzenia publicznego" - dodał.

"Zakaz HGW zdruzgotany przez sąd. Prowokacja się nie powiodła" - napisał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

"Chyba jedynym „sukcesem” HGW jest to, że przekonała Prezydenta i Premiera do udziału w Marszu Niepodległości. Gratulacje!" - napisał wiceprezes stowarzyszenia Witold Tumanowicz.

"Widzimy się w niedzielę 11.11.18 o godz. 14:00, na oddolnym Marszu Niepodległości! Podaj dalej! #NIEidezPISem" - pojawiło się na profilu Młodzieży Wszechpolskiej na Twitterze.

Źródło: rp.pl/onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA

Zakaz HGW zdruzgotany przez sąd.
Prowokacja się nie powiodła. #MarszNiepodległości idzie 11.11 jak co roku.
Przypominam Rondo Dmowskiego godz. 14.00

— Robert Bąkiewicz (@RBakiewicz) 8 listopada 2018

REKLAMA