fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Tęczowy orzeł nie znieważa godła Polski

Pixabay
Pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom Marta Mazurek ustawiła na Facebooku specjalną nakładkę z tęczowym orłem. Zdaniem Młodzieży Wszechpolskiej doszło do znieważenia godła Polski. Innego zdania jest prokuratura - informuje Onet.pl

Doniesienie do prokuratury złożyli w lipcu działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Chcieli ukarania pełnomocniczki prezydenta Poznania Marty Mazurek i działaczki LGBT Karoliny Niedźwieckiej za nałożenie na Facebooku nakładki na zdjęcie profilowe z tęczowym orłem.

W zgłoszeniu pojawiło się również nazwisko Arka Kluka z Grupy Stonewall. Mężczyzna zamieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie w koszulce z białym orłem na tęczowym tle.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, ponieważ nie dopatrzono się znamion czynu zabronionego.

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej poinformował, że rozważane jest zażalenie decyzji prokuratury. - Według nas godło zostało znieważone, a prokuratura boi się podjęcia tej sprawy, która mogłaby zostać odczytana przez środowiska LGBT jako atak i przejaw tzw. homofobii. To jest śmieszne. Mamy nadzieję, że tak haniebne potraktowanie symboli narodowych zostanie jednak ukarane - powiedział Mateusz Marzoch.

Więcej: Onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA