fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pomnik Chrystusa ze Świebodzina będzie "Cudem Polski"?

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ze Świebodzina jest jedną z propozycji zgłoszonych do konkursu na wybór "7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości", organizowanego przez targi turystyczne "World Travel Show". Jak na razie w internetowym głosowaniu zajmuje czwarte miejsce.

"O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na 7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości - czytamy na stronie organizatorów konkursu.

Wybór "Cudów" jest dwuetapowy. W pierwszym etapie zgłoszone były 64 kandydatury z całej Polski. Teraz internauci mogą wybierać spośród 32 propozycji - każde z województw ma przynajmniej jednego swojego reprezentanta.

Pomnik Chrystusa Króla jest jedyną propozycją, która zakwalifikowała się do drugiego etapu z województwa lubuskiego. "Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to żelbetowa rzeźba znajdująca się w Świebodzinie, wzniesiona w 2010 według projektu Mirosława Pateckiego. Przedstawia ona Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę" - opisują pomnik organizatorzy z World Travel Show.

Na razie świebodziński obiekt znajduje się na czwartym miejscu w głosowaniu. Prowadzi ulica Piotrkowska w Łodzi, na którą głos oddało już prawie 3,7 tys. internautów. Drugie jest zamojskie Stare Miasto (prawie 3 tys.), a na trzeciej pozycji plasuje się katedra w Gnieźnie (ponad 1,1 tys. głosów). Na pomnik Chrystusa Króla zagłosowało ponad 500 osób i ma on sporą przewagę nad kolejną kandydaturą - Tatrzańskiego Parku Narodowego (140).

Zwycięskie propozycje w konkursie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 w październiku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA