fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowa Zelandia znika z map świata?

AdobeStock
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern prosi o pomoc w przywróceniu jej kraju na mapy świata.

Jak informuje businessinsider.com.pl, Nowozelandczycy zauważyli, że wiele wydawanych na świecie map nie uwzględnia ich kraju, w związku z czym rozpoczęli kampanię #getNZonthemap. Rządowa agenda New Zealand Tourism, jako przykłady podaje między innymi agencje Shutterstock, Getty's, a nawet globusy w Smithsonian Air&Space Museum i w ZOO w nowojorskim Central Parku.

W listopadzie uwagę zwrócił na to także „The Telegraph”. Podał wówczas przykłady nieuwzględnienia Nowej Zelandii na globusie w kreskówce o Simpsonach, w szanghajskim Muzeum Sztuki Współczesnej i Star Trek.

Autorzy akcji zaznaczają, że jest to dla nich zupełnie niezrozumiałe, gdyż „powierzchnia Nowej Zelandii jest większa, niż Wielkiej Brytanii, zajmuje ona obszar większy niż dwie trzecie powierzchni Japonii i Niemiec, a łańcuch gór na Nowej Zelandii jest większy niż całe Alpy lub wzdłuż wybrzeża Kalifornii, Alaski i Florydy razem wziętych”.

W serwisie YouTube pojawił się klip, w którym pochodzący z Nowej Zelandii aktor Rhys Darby rozmawia z premier kraju na temat teorii spiskowych - podaje businessinsider.com.pl. Podejrzewa w nim między innymi Australię, która chce Nowej Zelandii odebrać turystów oraz zazdrosną o wina Francję.

Powstała także strona internetowa worldmapswithout.nz, na której publikowane są mapy, infografiki oraz kadry z filmów, na których nie uwzględniono Nowej Zelandii. Wątek "MapsWithoutNZ" na Reddicie subskrybuje ponad 41,1 tys. internautów.

 

Źródło: businessinsider.com.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA