fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Potężny spadek notowań Zjednoczonej Prawicy

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 28 procent respondentów. O 6 pkt. proc. wzrosły notowania SLD - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Gdyby najbliższe wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, na Zjednoczona prawicę oddałoby głos 28 proc. głosujących. To spadek o 12 pkt. proc. od poprzedniego sondażu.

Drugą siłą w parlamencie byłaby Platforma Obywatelska, którą poparłoby 22 proc. ankietowanych - wzrost o 6 pkt. proc.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Kukiz'15, z poparciem 10 proc. pytanych (+4).

Jako czwarte ugrupowanie do Sejmu wprowadziłby swoich przedstawicieli Sojusz Lewicy Demokratycznej. Od poprzedniego sondażu, w którym SLD z 3-proc. poparciem znalazł się poza Sejmem, jego notowania wzrosły o 6 pkt proc. - do 9.

W parlamencie znalazłaby się rzadko widywana ponad progiem wyborczym partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Wolność (+2) i PSL (bz) zdobyły w sondażu 5-proc. poparcie i są ostatnimi ugrupowaniami, które dostałyby się do Sejmu.

"Razem" uzyskała 2 pkt. proc. (-1), Ruch Narodowy - 0 (bz).

Trudności z podjęciem decyzji, na kogo oddać fłos, ma 10 proc. ankietowanych.

Szacowana frekwencja - 52 proc.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 26-27 marca 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1001 osób.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA