fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wyprawka dla dziecka: Kuloodporny plecak i różowa broń

YouTube (kadr z filmu)
Po strzelaninie w Parkland na Florydzie Amerykanie martwią się o swoje dzieci. Rodzice zastanawiają się, jak wyposażyć swoje pociechy, aby były bezpieczne.

Strzelaniny w szkołach to poważny problem w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje newsweek.pl, naprzeciw obawom rodziców wychodzą sklepy, które w swojej ofercie mają między innymi kuloodporne plecaki, podręczne apteczki czy strzelby dla najmłodszych.

Na Amazonie znaleźć można wiele ofert plecaków odpornych na pociski. Najpopularniejsze modele, to różowy kuloodporny plecak dla dziewczynek i niebieski dla chłopców. Dziecko zaopatrzyć można także w wkładkę z kevlaru, która zapewni ochronę przed pociskami. Mimo, że po każdej strzelaninie w Stanach Zjednoczonych, ceny kuloodpornych plecaków rosną średnio o około 30%, nadal są rozchwytywane.

Rodzice mogą zaopatrzyć swoje pociechy także w podręczne apteczki czy opatrunki.

Najbardziej kontrowersyjne jest jednak to, że firmy takie jak Keystone Sporting Arms sprzedają pomniejszone modele strzelb. Broń dla najmłodszych dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Amerykańskie firmy produkujące broń sprzedają rocznie około 60 tys. strzelb dla dzieci w wielu od 4 do 10 lat.

Jeżeli rodzic nie jest za tym, aby jego dziecko oswajało się z bronią w tak wczesnym wieku, kupić można również gaz pieprzowy czy pałkę teleskopową, które także są w kolorach odpowiadających preferencjom dziecka.

Źródło: newsweek.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA