fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: 96-latek ukończył studia po 60 latach

USC, Gus Ruelas
96-letni Alfonso Gonzales po 60 latach od zakończenia nauki na Uniwersytecie w Karolinie Południowej otrzymał dyplom zaświadczający o zdobyciu tytułu magistra zoologii - informuje Associated Press.

Otrzymując dyplom w wieku 96 lat Gonzales został najstarszym w historii absolwentem Uniwersytetu w Karolinie Południowej. 

Weteran II wojny światowej był przekonany, że udało mu się ukończyć studia już w 1953 roku. Wówczas nie pojawił się jednak na ceremonii rozdania dyplomów ze względu na obowiązki zawodowe. Gonzales tworzył wówczas firmę, którą kierował przez kolejne 55 lat.

Kiedy niedawno bliscy Gonzalesa skontaktowali się z Uniwersytetem Karoliny Południowej, z którego chcieli uzyskać kopię dyplomu mężczyzny, okazało się, że do zaliczenia studiów zabrakło mu jednych zajęć.

Chociaż obecnie na uniwersytecie nie można już wybrać zoologii jako głównego tematu studiów, uczelnia umożliwiła Gonzalesowi uczestniczenie w specjalnych zajęciach w ramach uniwersytetu trzeciego wieku, dzięki czemu mężczyzna mógł po 60 latach uzyskać dyplom magistra.

Źródło: Associated Press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA