fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sondaże wyborcze

Nowy sondaż: Konfederacja o włos pod progiem. Prowadzi PiS

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
43,33 proc. głosów uzyskałoby w wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster.

Według badania, w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele czterech ugrupowań. Oprócz polityków PiS, w ławach na Wiejskiej zasiadaliby parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Koalicji Polskiej.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”, na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), popierana przez 28,47 proc. respondentów. Lewica (SLD, Wiosna i Razem) mogłaby liczyć na 13,94 proc., a Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) - 7,56 proc.

Poza Sejmem, ale tuż pod progiem wyborczym, znalazłaby się Konfederacja, popierana przez 4,83 proc. ankietowanych.

W sondażu 1,76 proc. respondentów odpowiedziało, że zagłosowałoby na inną partię, spoza tych, które zarejestrowały listy wyborcze we wszystkich okręgach.

Po raz pierwszy „Super Express” opublikował wyniki sondażu z dokładnością do setnych części procenta. Wyniki poprzedniego badania stały się zarzewiem sporu między Konfederacją a TVP. Ostatecznie telewizja musiała przeprosić na antenie za pominięcie wyniku Konfederacji przy prezentacji sondażu.

Dowiedz się więcej: Wiadomości TVP1 przeprosiły Konfederację. Maczkiem

Sondaż został przeprowadzony 1-2 października 2019 r. na próbie 1088 dorosłych Polaków. W sondażu zdecydowanie na udział w wyborach zadeklarowało 63 proc. ankietowanych, zaś 20 proc. stwierdziło, że raczej pójdzie głosować.

Źródło: rp.pl/ SE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA