fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sondaże wyborcze

Kolejny sondaż daje pewne zwycięstwo PiS: 48,3 proc.

Fotorzepa, Jerzy Dudek
PiS cieszy się poparciem 48,3 proc. wyborców co przełożyłoby się aż na 254 mandaty w przyszłym Sejmie - wynika z sondażu zrealizowanego przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, który publikuje "Polska The Times".

Do Sejmu weszłaby jeszcze Koalicja Obywatelska z poparciem 27,7 proc. oraz Lewica, na którą chce głosować 12,4 proc. respondentów. Próg wyborczy przekroczyłby też PSL (startuje w wyborach wraz z Kukiz'15), na który chce głosować 6,5 proc. ankietowanych.

Z kolei Konfederacja w sondażu publikowanym przez "Polskę The Times" nie przekracza progu wyborczego - chce na nią głosować 4,2 proc. respondentów.

Takie wyniki oznaczają, że PiS miałby w Sejmie 254 mandaty, Koalicja Obywatelska - 138 mandatów, a Lewica - 49 mandatów. PSL wprowadziłby do Sejmu 18 posłów.

Z sondażu wynika też, że niemal co drugi wyborca Konfederacji ma między 18 a 29 lat, podczas gdy w elektoracie PiS największą grupę stanowią wyborcy mający więcej niż 60 lat (to 28,1 proc. elektoratu tej partii). Co trzeci wyborca Koalicji Obywatelskiej i Lewicy ma z kolei od 30 do 44 lat - i ta grupa wiekowa stanowi największy odsetek wyborców tych ugrupowań.

Badanie przeprowadzono w dniach 30 września - 4 października na reprezentatywnej kwotowo próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego.

Źródło: Polska The Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA