fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Solidarna Polska

Tadeusz Cymański: Nowy Ład programem całej Zjednoczonej Prawicy? Nie wiem

PAP/Mateusz Marek
- Byłoby nierozsądne gdybyśmy w sprawie Nowego Ładu dolewali oliwy do ognia. To będzie świadectwo jedności - uważa poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański.

W czwartek wieczorem Senat odrzucił kandydaturę posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdaniem Tadeusza Cymańskiego potrzebny jest kandydat, który będzie miał szansę w Senacie. - To musi być kompromis - powiedział w rozmowie z RMF FM poseł Solidarnej Polski.

Cymański uważa, że taką osobą może być Lidia Staroń. - Znam ją od wielu lat. Uważam, że jej nazwisko się pojawia, bo jest niezwykle wiarygodna i ma ogromne poparcie społeczne. Gdyby był wybór rzecznika przez cały kraj, ona wygrałaby w pierwszej rundzie - skomentował.

Poseł mówił również o wynikach kontroli NIK w sprawie wyborów kopertowych. Jego zdaniem premier nie powinien podawać się do dymisji.

- Opozycja, zwłaszcza PO, pała emocjami. Chciałbym przypomnieć: żeby ocenić sprawę wyborów kopertowych, trzeba wszystko wziąć pod uwagę. Uważam, że Marian Banaś powinien być surowy, ale nie okrutny - mówił. 

- Jedno jest pewne - wtedy premier był w sytuacji skrajnie trudnej i musiał podejmować decyzje - dodał.

Polityk Solidarnej Polski mówił również o planowanej na sobotę prezentacji Nowego Ładu. Czy nowy program Zjednoczonej Prawicy skonsoliduje koalicję, czy będzie powodem do kolejnych sporów?

- Myślę, że nie będzie zcementowania, bo to za daleko idąca nadzieja. Na pewno pomoże dać nowy impuls. Rozmawiałem o Nowym Ładzie z kolegami w Solidarnej Polsce. Uważam, że jesteśmy za większością postulatów. 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA