fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Solidarna Polska

Wójcik: Pięknie się różnimy z naszymi przyjaciółmi z PiS

Fotorzepa/ Jakub Czermiński
Koalicja się nie rozpadnie, będzie rządziła jeszcze 2,5 roku, a potem jeszcze cztery lata, patrząc na to, co się dzieje po stronie opozycyjnej - powiedział w "Faktach po Faktach" minister Michał Wójcik z Solidarnej Polski.

Wójcik komentował wczorajsze głosowanie w Sejmie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy, której, jako jedyny koalicjant ze Zjednoczonej Prawicy, partia Zbigniewa Ziobry nie poparła.

Podtrzymał opinię wyrażaną przez SP, że Fundusz Odbudowy ograniczy suwerenność Polski, co było głównym powodem braku poparcia dla ratyfikacji.

Wójcik nie odpowiedział na pytanie, czy w 2003 roku głosował za przystapieniem Polski do UE.

Podkreślił, że że nie mówi, iż jest przeciwny udziałowi Polski w strukturach Unii Europejskiej, ale ocenił, że UE "zmienia się dramatycznie", on zaś nie chce takiej Unii, która "będzie nam próbowała narzucić adopcję dzieci przez małżeństwa homoseksualne".

Wczoraj podczas wystąpienia w Sejmie premier Morawiecki mówił, że przyjęcie Funduszu Odbudowy nie oznacza uwspólnotowienia długu, co było często podnoszonym przez SP argumentem przeciwko przyjęciu FO. Czy to oznacza, że premier skłamał?

Nie chciałbym, żeby był taki ton naszej rozmowy, że podważam zdanie któregokolwiek z członków rządu. Wyrażam swoje wątpliwości - oznajmił polityk Solidarnej Polski.

Wójcik zapewnił, że mimo odmiennych poglądów Solidarnej Polski na Fundusz Odbudowy i jej głosowanie wbrew dyscyplinie partyjnej, ostatnie 6 lat pokazało, że "Zjednoczona Prawica jest sprawną machiną" i będzie rządzić do końca kadencji i jeszcze co najmniej 4 kolejne lata, sądząc po tym co dzieje się po stronie opozycji.

- Pięknie się różnimy z naszymi przyjaciółmi z Prawa i Sprawiedliwości. I będziemy rządzić dalej, bo się szanujemy, szanujemy swój punkt widzenia- zapewnił polityk.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA