Reklama

Michał Woś: Rokita na RPO? Solidarna Polska jest za

"Warta uwagi propozycja prezydenta Andrzeja Dudy" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś z Solidarnej Polski.
Michał Woś: Rokita na RPO? Solidarna Polska jest za

Foto: Fotorzepa/ Jakub Czermiński

amk

Pozytywna opinie na temat byłego polityka PO Jana Marii Rokity jako możliwym kandydacie na Rzecznika Praw Obywatelskich, wyrazi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym Interii.

Jego zdaniem były polityk PO, później współzałożyciel Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego "zna politykę i realia, uczestniczył w tworzeniu polskiego prawa i rozumie jego niedostatki.

- Myślę, że jego wyczucie spraw ludzkich może mieć wymiar szczególny - mówił prezydent.

Na sugestie Dudy zareagował polityk Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

" Warta uwagi propozycja" - napisał w mediach społecznościowych.

Reklama
Reklama

"Jeśli Jan Maria Rokita zgodzi się kandydować na Rzecznika Praw Obywatelskich, a większość koalicyjna byłaby gotowa go poprzeć, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry zagłosuje za jego kandydaturą" -zadeklarował Woś.

Kadencja Adama Bodnara jako RPO zakończyła się już we wrześniu. Od tej pory Sejm dwukrotnie odrzucił popierana przez dziesiątki organizacji pozarządowych kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.

Kandydatem PiS na RPO jest Piotr Wawrzyk.

PSL-Koalicja Polska wraz z Konfederacją zaproponowały wspólnie kandydaturę Roberta Gwiazdowskiego.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao przyjął Plan Dekarbonizacji
Polityka
Karol Nawrocki na odsiecz Viktorowi Orbánowi
Polityka
Zaskakujący zakup MON. Po co resortowi armia pluszowych misiów?
Polityka
Karol Nawrocki wybiera się do Stanów Zjednoczonych na kongres CPAC
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama