fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Krzysztof Liedel żyje. Generał przeprasza

Krzysztof Liedel
Adrian Grycuk/CC 3.0/Wikimedia Commons
Generał w stanie spoczynku Leon Komornicki przeprosił za poinformowanie o śmierci Krzysztofa Liedla.

"Covid-19 zabił dzisiaj Krzysztofa Liedla - wykładowcę akademickiego, policjanta antyterrorystę ,eksperta d/s bezpieczeństwa - dobrego i uczciwego człowieka o nieprzeciętnej odwadze intelektualnej ,doświadczeniu życiowym i zawodowym. To wielka strata! Cześć Jego Pamięci" - przekazał były zastępca Szefa Sztabu Generalnego.

W sobotę rano zamieścił kolejny wpis, w którym przeprosił rodzinę, najbliższych i przyjaciół Krzysztofa Liedla. Informacje o jego śmierci okazała się nieprawdziwa. 

"Po porannej tragicznej informacji o śmierci Krzysztofa Liedela pragnę poinformować, że jest nieprawdziwa. Krzysztof żyje, jest w bardzo ciężkim stanie ale ciągle walczy. Usuńmy tweety o Jego śmierci i trzymajmy za niego kciuki..." - poinformował były szef CBA Paweł Wojtunik.

Krzysztof Liedel to wykładowca m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Civitas i Akademii Obrony Narodowej. W latach 2005-2007 w MSWiA był naczelnikiem Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego, członkiem Stałej Grupy Eksperckiej Międzyresortowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym i kierownikiem zespołów zadaniowych Międzyresortowego Centrum ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Międzynarodowego Terroryzmu.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego (AON), nauk o polityce (Instytut Studiów Politycznych PAN) oraz organizacji i zarządzania (WAT).

W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2019 roku kandydował do Sejmu z list SLD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA