fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

CBA zatrzymało byłego senatora PiS i jego syna

CBA
Były senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław K. oraz jego syn zostali dziś zatrzymani przez centralne Biuro Antykorupcyjne. Wraz z nimi zatrzymano dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powód: wielomilionowe łapówki.

Zatrzymani są podejrzani o przyjęcie wielomilionowych łapówek.

Jak tłumaczył prok. Temistokles Brodowski w rozmowie z TVP Info chodzi o  „podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielanie korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

Jak dotąd zarzuty usłyszały 24 osoby.

Zatrzymani dziś były senator PiS Stanisław K., jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostaną przewiezieni do katowickiej Prokuratury Generalnej i tam usłyszą zarzuty korupcyjne.

Senator i jego syn usłyszą zarzut przyjęcia wielomilionowych łapówek, dyrektor PFRON - zarzut wręczenia łapówki w postaci kontraktów zawartych z jedną z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA