fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Rzecznik ministra koordynatora służb odpowiada na publikację "Rzeczpospolitej"

Mariusz Kamiński, minister koordynator służb, szef MSW
Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Nieprawdą jest, jakoby Koordynator Służb Specjalnych Pan Minister Mariusz Kamiński wnioskował o odwołanie Szefa ABW Pana Piotra Pogonowskiego" - pisze w oświadczeniu wydanym po publikacji przez "Rzeczpospolitą" artykułu "Wszystkie winy ABW" Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb.

"Nieprawdą jest, jakoby zapadła decyzja o odwołaniu Pana Piotra Pogonowskiego ze stanowiska Szefa ABW" - pisze w oświadczeniu Żaryn.

"Pan Piotr Pogonowski jest Szefem ABW. Zmiana na tym stanowisku nie jest rozważana. W związku z powyższym informacje zawarte w 'Rzeczpospolitej' należy uznać za całkowicie bezpodstawne i niemające potwierdzenia w rzeczywistości" - przekonuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Decyzja o zmianach w kierownictwie ABW miała zapaść w ubiegłym tygodniu na wniosek ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Piotr Pogonowski nie zachowa stanowiska szefa Agencji w nowym rządzie.

Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika również, że dojdzie do przebudowania służb – stanowisko ma stracić także szef Służby Wywiadu Wojskowego gen. Andrzej Kowalski - napisały w opublikowanym w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej" artykule Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka. Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA