fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędzia Świderski po raz trzeci wylosowany do sprawy Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz
Adobe Stock/Fotorzepa, Jerzy Dudek
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz ma niesamowite szczęście przy losowaniu sędziego do spraw, w których jest stroną. Trzy razy do sporów sądowych z jej udziałem system przyporządkował sędziego Krzysztofa Świderskiego.

Niepokojący jest fakt, że pani poseł będąca równocześnie członkinią Krajowej Rady Sądownictwa we wrześniu poparła awans sędziego Świderskiego do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Chodzi o dwie sprawy z powództwa Pawłowicz przeciwko Jerzemu Owsiakowi, prezesowi Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które posłanka wygrała oraz o proces, który wystosował poseł PO Sławomir Nitras.

Przypomnijmy jak działa system losujący. Każdego dnia wpływające sprawy są wprowadzane do systemu. Po zamknięciu sądów, o tej samej porze w całym kraju, System Losowego Przydzielania Spraw zajmuje się kolejno każdym wydziałem w 374 sądach w Polsce i przyznaje sprawy. Operacja trwa kilka sekund. Losowania nie można przyspieszyć ani opóźnić. Następnego dnia wynik w postaci raportu o przydzieleniu sędziego do danej sprawy zostaje wydrukowany i włożony do akt.

Źródło: TVN24, RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA