fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Wiceszefowa KE spotka się z prezes Przyłębską i ministrem Ziobro

Vera Jourova
EC/ Michal Cizek
Możliwe jest spotkanie wiceszefowej Komisji Europejskiej Very Jourovej z prezes polskiego Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłebską - ustaliło RMF FM. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował w TVN24, że także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro najprawdopodobniej spotka się z Jourovą.

Wiceszefowa KE Viera Jourova przyjeżdża jutro do Polski, aby uczestniczyć w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. W sobotę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński poinformował o tym, że Jourova zwróciła się o możliwość odbycia spotkań z przedstawicielami Sejmu, Senatu, polskiego rządu oraz z I prezes SN i Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Chęć spotkania z Jourovą wyrazili z kolei przedstawiciele Krajowej Rady Sądownictwa, prezesi Izb SN: Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej oraz prezes TK Julia Przyłębska.

- Liczymy na to, że pani Jourowa spotka się z tymi osobami i wysłucha wszystkich zainteresowanych stron - mówił Jabłoński.

Według Jabłońskiego uzgodnione zostały spotkania z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, wiceszefem MSZ, prezes SN Małgorzatą Gersdorf i Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. Nie będzie spotkania z premierem, gdyż jak dotąd nie było takiego wniosku ze strony KE. Natomiast 28 stycznia mają się odbyć dodatkowe spotkania.

Jednak z informacji brukselskiej korespondentki RMF FM wynika, że możliwe jest jedynie spotkanie z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską, natomiast prośby o inne spotkania zostały przez Komisję Europejską odrzucone.

Czytaj też:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA