fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

#RZECZoBIZNESIE: Beata Jarosz: Nauka programowania to lepsza płaca

tv.rp.pl
To, że powinniśmy uczyć się języków programowania nie oznacza, że musimy pracować w firmie IT – mówi Beata Jarosz, prezes Coders Trust Polska.

Gość programu przyznała, że obecnie w Polsce i Europie widać bardzo duży problem braku specjalistów i ekspertów w zakresie technologii, programowania. - Widzimy też olbrzymią szansę. Chcemy pomóc młodym ludziom, którzy kończą studia i nie są przygotowani na zderzenie z rynkiem pracy, który zmienia się bardzo dynamicznie – mówiła. - Oczekiwania pracodawców i kończących studia są rozbieżne – dodała.

Jarosz tłumaczyła, że rynek potrzebuje różnych specjalistów i ekspertów. - Potrzebni są ludzi, którzy będą potrafili posługiwać się prostymi językami programowania, czego efektem będzie strona internetowa, grafiki, animacje, to co widzimy. To jest bardzo potrzebne na rynku – mówiła. - Tutaj wystarczy kilka znanych języków jak JavaScript, czy HTML – dodała.

- Na rynku również poszukiwani są trochę bardziej wykształceni specjaliści. Programiści, którzy potrafią pisać bardziej skomplikowany kod, posługiwać się większą ilością języków – zaznaczyła prezes Coders Trust Polska.

Jarosz nie wyobraża sobie żadnej branży gospodarki, która nie byłaby uzależniona od technologii. - Zaczynając od rynku finansowego po medycynę, czy transport lotniczy – wyliczyła.

Gość programu zaznaczyła, że nauka języków programowania nie oznacza, że musimy pracować w firmie IT.

- Rynek jest tak chłonny, że możemy wykorzystać szansę nie kończąc 5 letnich studiów, tylko w ciągu paru miesięcy możemy się tego nauczyć. Pomoże to nam lepiej odnaleźć się na rynku i szybciej znaleźć ciekawszą, lepiej płatną pracę – tłumaczyła.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA