Reklama

Joanna Parafianowicz o adwokaturze: gdy opadną kurz kampanii i emocje

Oby się nie okazało, że nikt nie da nam tyle co dotychczasowi kandydaci.
Joanna Parafianowicz o adwokaturze: gdy opadną kurz kampanii i emocje

Foto: Adobe Stock

To będzie ciekawy rok. Jeśli nie dla wszystkich, to z pewnością dla adwokatury. Po kilku latach względnej ciszy wyrosną młodzi gniewni, którzy wzniecą wiatr zmian i rozbudzą nadzieję na to, że w końcu zacznie się cokolwiek dziać. Co zaproponują?

Na pierwszy ogień pójdą struktury Naczelnej Rady Adwokackiej. Być może postulat uelastycznienia jej prac, zwoływania posiedzeń w jednym miejscu zamiast organizowania co dwa miesiące tournée po Polsce, debatowania z wykorzystaniem względnie powszechnych urządzeń porozumiewania się na odległość. Kto wie, może padnie propozycja nowelizacji ustawy i ograniczenia liczby członków tego znamienitego ciała w taki sposób, aby zasada: gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, nie musiała być multiplikowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi regułami,

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama