fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sasin: Nie ma takich planów, by Zandberg zastąpił Ziobrę

Fotorzepa, Robert Gardziński
Umówiliśmy się z naszymi partnerami ze Zjednoczonej Prawicy na rządzenie przez cztery lata, nie zamierzamy tutaj nic zmieniać - powiedział w Polsat News wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin ocenił, że wczorajsze głosowanie nad Funduszem Odbudowy, które poparło głównie PiS i Lewica, było "totalną kompromitacją totalnej opozycji".

Jego zdaniem, opozycja głosowało nie tylko przeciwko unijnym pieniądzom, ale także przeciwko obecności Polski w Unii Europejskiej.

- Platforma Obywatelska, która miała zawsze usta pełne frazesów proeuropejskich, okazała się główną siłą antyeuropejską w Polsce. Budka powinien przeprosić Polaków za to głosowanie - dodał.

Sasin uważa, że lider PO powinien teraz zaapelować do senatorów Platformy Obywatelskiej, by jak najszybciej przyjęli ustawę o ratyfikacji FO w Senacie.

Pytany o konsekwentną w swoim sprzeciwie Solidarną Polskę Sasin stwierdził, że żałuje, iż doszło do takiego "odmiennego głosowanie", oraz że partia Zbigniewa Ziobry nie przyjęła argumentów Prawa i Sprawiedliwości.

Zapewnił jednak, że ta sytuacja nie zmieni układu sił.

- Nie ma takich planów, by Adrian Zandberg zastąpił ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Umówiliśmy się z naszymi partnerami ze Zjednoczonej Prawicy na rządzenie przez cztery lata, nie zamierzamy tutaj nic zmieniać - stwierdził Sasin.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA