fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mariusz Błaszczak: Powołani do Rady mogliby być dziadkami protestujących

Uczestnicy protestu w Warszawie
AFP
- To jest ośmieszające, choćby ze względu na wiek ludzi, którzy do niej weszli i wiek protestujących. Trudno brać ich za ludzi, którzy reprezentują protestujących - mówi Radzie Konsultacyjnej przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet minister Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że nie był omawiany wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego. Szef MON dodał, że rząd reaguje na sytuację, w jakiej znalazł się nasz kraj.

- Ta reakcja sprowadza się do stworzenia większej liczby miejsc szpitalnych, zapewnienia opieki osobom zarażonym, są też podejmowane stanowcze działania związane z zamknięciem cmentarzy, które mają zahamować roznoszenie się epidemii - wyjaśnił.

Błaszczak mówił również o zaproszeniu opozycji przez premiera Mateusza Morawieckiego. Bojkot spotkania ma "świadczyć o tym, że opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków".

- Jest tak zacietrzewiona w walce, jest tak totalna, że na to nie zważa, tylko jeszcze niejako podsyca agresję i wulgarność z jaką mamy do czynienia - mówił o opozycji minister.

Skomentował także powołaniu Rady Konsultacyjnego przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Ma ona wspierać protest w jego dalszych działaniach.

- Powstało coś takiego, to jest ośmieszające, choćby ze względu na wiek ludzi, którzy do niej weszli i wiek protestujących. Trudno brać ich za ludzi, którzy reprezentują protestujących - ocenił.

- Tezy, które są stawiane podczas konferencji prasowych przez te panie, mają charakter lewacki, marksistowski, to powtórka z komuny. To wszystko podawane w sosie totalnej opozycji, świadczy o niedojrzałości, pod szyldem KO i Lewicy - dodał.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA