fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Dyrektorzy nie chcą żołnierzy WOT w szpitalach

Dowództwo WOT
To jawne i bezpośrednie wyrażenie braku zaufania do szpitali przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia - napisało 140 dyrektorów szpitali w liście do ministra zdrowia. To reakcja na decyzję Adama Niedzielskiego, który poprosił szefa MSWiA o pomoc wojska w monitorowaniu wolnych miejsc w szpitalach dla pacjentów z Covid-19.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował, że poprosił szefa MON Mariusza Błaszczaka o pomoc wojska "w zakresie administrowania informacją o wolnych łóżkach". 

Szef resortu zdrowia sugerował, że "niektórych szpitalach zachodzi zjawisko "ukrywania" wolnych łóżek dla pacjentów z Covid, łóżek, "które faktycznie są dostępne, a niekoniecznie dyrektor, czy kierujący jednostką chce tego pacjenta przyjmować".

Żołnierze WOT mają swoje działania rozpocząć już w poniedziałek. Dowództwo WOT twierdzi, że chęć do współpracy z wojskiem zadeklarowało ponad 300 placówek.

Tymczasem 140 dyrektorów szpitali podpisało się pod listem Zarządu Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Związek zauważa w nim, że postulował o pomoc wojska w walce z epidemią - ale chodziło o wsparcie techniczne lub administracyjne, w zakresie wyznaczonym przez dyrektorów placówek.

Podpisani pod listem dyrektorzy szpitali zauważają, że polecenie utworzenia miejsca dla żołnierza, który będzie sprawozdawał liczbę wolnych łóżek, jest ingerowaniem w zakres i podważaniem kompetencji kierujących szpitalami dyrektorów.

"Jest to też jawne i bezpośrednie wyrażenie do nich braku zaufania ze strony NFZ" - czytamy w liście opublikowanym przez RMF FM.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA