fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Zaakceptowano nowy skład rządu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że na posiedzeniu rady Zjednoczonej Prawicy zaakceptowano nowy skład rządu.

W poniedziałek odbyło się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu zatwierdzono skład rządu po rekonstrukcji. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła na wtorkowym posiedzeniu rady koalicji.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz liderzy partii koalicyjnych: Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin.

W rozmowie z radiową Jedynką wicerzecznik PiS zapowiadał, że  "może w tym tygodniu uda się poznać personalia, jeśli chodzi o skład Rady Ministrów".

NOWE POROZUMIENIE

Po maratonie negocjacji nową umowę koalicyjną liderzy partii tworzących Zjednoczoną Prawicę podpisali w sobotę. Zawiera ona zapisy, które wszyscy koalicjanci uznają za bardzo korzystne. Najważniejszym wydaje się gwarancja dla polityków, że w kolejnych wyborach samorządowych, europejskich i parlamentarnych będą mieć miejsca na listach. Dotyczy to obecnych parlamentarzystów, europarlamentarzystów oraz radnych dużych miast. Koalicja ma też lepiej koordynować swoje działania.

MNIEJ RESORTÓW

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zmieni się liczba resortów przypadających Solidarnej Polsce i Porozumieniu. Ministerstwo sprawiedliwości zachowa Zbigniew Ziobro, a Jarosław Gowin będzie odpowiadać za gospodarkę w poszerzonym Ministerstwie Rozwoju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA