fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Szef MEN: Samorządy powiązane z PO założyły, że nie otworzą przedszkoli

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Szef MEN Dariusz Piontkowski w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia stwierdził, że "część samorządów - zwłaszcza tych z dużych miast, powiązanych politycznie głównie z PO - z góry założyła, że nie będzie otwierała żłobków i przedszkoli".

W ramach łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa od 6 maja w Polsce otwierane mogą być, w nowym reżimie sanitarnym, żłobki i przedszkola - ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do samorządów. Samorządy niektórych miast - np. Warszawy - zapowiedziały już, że 6 maja żłobków i przedszkoli nie otworzą ponieważ mają za mało czasu na przystosowanie się do funkcjonowania tych placówek w nowych warunkach.

- To samorząd decyduje, czy jest taka potrzeba i czy jest to możliwe pod względem sanitarnym - zaznaczył w Polskim Radiu szef MEN.

Jednocześnie Piontkowski ubolewał nad tym, że "część samorządów nie bierze pod uwagę rzeczywistego zagrożenia epidemicznego, nie bierze pod uwagę możliwości organizacyjnych, tylko z góry od razu zakłada, że nie da się tego zrobić".

Szef MEN dodał, że jest to podejście "niepoważne i działające na szkodę rodziców".

Piontkowski zwracał uwagę, że w miastach "gdzie są większe zakłady produkcyjne" niektórzy rodzice chcieliby wrócić do pracy, ale "nie mają z kim zostawić dziecka". Jak dodał samorząd im to "uniemożliwia".

Szef MEN zapowiedział też, że "być może pod koniec maja" rząd zdecyduje się na uruchomienie w szkołach opieki dla uczniów z klas 1-3. Przyznał, że będzie to "skomplikowane pod względem organizacyjnym". - Samorządy, które zdecydują się otworzyć przedszkola będą już miały pewne doświadczenie organizacyjne, co może im ułatwić ewentualne otwarcie klas 1-3 - zaznaczył.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA