fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

PILNE: Rząd Mateusza Morawieckiego z wotum zaufania

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za głosowało 237 posłów, przeciw 214, a trzech wstrzymało się od głosu.

- Celem celów jest zbudowanie Polski jako najlepszego miejsca do życia w Europie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie wygłaszając exposé.

Zapowiedział m.in. wprowadzenie pierwszeństwa pieszych przed wejściem na przejście, prowadzenie polityki prorodzinnej, ułatwienia dla przedsiębiorców, uproszczenie systemu podatkowego i zredukowanie biurokracji. Zaproponował również zmianę konstytucji.

Czytaj także: 

Płociński: Premierze Morawiecki, jedźmy tą drogą

Szułdrzyński: Premier idzie trzecią drogą

- Premier przedstawił koncert życzeń, wszystkiego najlepszego dla wszystkich. Bez konkretów, bez odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, bez propozycji rozwiązań - komentował w Sejmie lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nie wiadomo do którego exposé się odnieść, czy do tego premiera (Mateusza) Morawieckiego, czy prezesa (Jarosława) Kaczyńskiego, ale widzieliśmy prezentacje rządu na Nowogrodzkiej więc rozumiem, że ten rząd tak będzie wyglądał, będzie sterowany z Nowogrodzkiej - powiedział Grzegorz Schetyna.

- To moralny skandal, że w Polsce biedni żyją kilkanaście lat krócej niż bogaci - powiedział lider Razem Adrian Zandberg

- Cieszę się, że premier w tak spójny sposób przedstawił zręby swojej polityki i że ta polityka tak mocno nawiązuje do tego, z czym mieliśmy do czynienia przez ostatnie cztery lata - skomentował prezydent Andrzej Duda.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA