Reklama
Rozwiń
Reklama

Po wyborczej wygranej PiS: Czas na rekonstrukcję

Lepszy, niż oczekiwano, wynik PiS sprawił, że modyfikacji uległy plany zmian w rządzie.

Aktualizacja: 29.05.2019 06:28 Publikacja: 28.05.2019 19:17

Po wyborczej wygranej PiS: Czas na rekonstrukcję

Foto: AFP

To ostatnie planowane zmiany w rządzie przed jesiennymi wyborami. Dla PiS nowością są mandaty dla dwóch osób – rzecznik rządu Joanny Kopcińskiej i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej. To właśnie poszukiwania kandydatów na te dwa stanowiska sprawiają, że plany rekonstrukcji musiały ulec zmianie.

Każda decyzja o nominacji traktowana jest indywidualnie, ale ostatnie ustalenia zapadną na linii premier Mateusz Morawiecki – prezes Kaczyński. Poza wymianą ministrów biorących mandaty mają być jeszcze dwie zmiany. Teresa Czerwińska odejdzie z rządu (decyzję podjęła już wiele tygodni temu, ale przekonano ją do pozostania do wyborów). Może zastąpić ją ktoś spoza sfer politycznych. Alternatywa to przejięcie kierowania resortem przez samego premiera Morawieckiego z kluczową rolą obecnego wiceministra Leszka Skiby. W tym kontekście pojawiło się też nazwisko Jacka Sasina, obecnie szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Polityka
Michał Wójcik: Donald Tusk chce widzieć Zbigniewa Ziobrę zakutego w kajdanki
Polityka
Znany były senator nie wyklucza reaktywacji POPiS-u. Tłumaczy powody i stawia warunek
Polityka
Poseł Marcin Józefaciuk odchodzi z klubu KO. Podał powód
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Polityka
Adam Bodnar: Zbigniew Ziobro powinien trafić do aresztu. Zachodzi obawa mataczenia lub ucieczki
Reklama
Reklama