fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Piotr Gliński przerwał rozmowę w RMF FM. "Nie będziemy o tym rozmawiali"

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wyszedł ze studia RMF FM, gdy został zapytany o pieniądze dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Poranną rozmowę w RMF FM prowadził Robert Mazurek. Gościem w studiu był minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. 

- W czerwcu ubiegłego roku obiecał pan Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku dotację w wysokości 7 milionów złotych, w październiku się pan rozmyślił i stwierdził, że da tylko 4 miliony złotych. Czy powodem jest, jak mówicie, polityczne zaangażowanie ECS-u? - zapytał prowadzący.

- Powodem jest to, że pan miał zadać pytanie o budżet kultury. To jest bardzo interesujące - odpowiedział minister.

- Ja zadaję pytanie, a pan premier odpowiada na pytanie, które sam sobie zadaje - odpowiedział Mazurek.  

- Pan wie, dlaczego nie odpowiadam na to pytanie. Mówiłem panu przed rozmową. Nie będę mówił o sprawach Gdańska w związku ze śmiercią prezydenta Adamowicza. Jeszcze dwa tygodnie nie minęły od tych dramatycznych wydarzeń. Nie będziemy rozmawiali na ten temat - odpowiedział Gliński.

- Nie rozmawiamy o śmierci, o tym, co tam się działo, nie rozmawiamy o słowach tych obłąkanych ludzi, którzy oskarżają pana o całe zło tego świata. Ja pana pytam o prostą decyzję budżetową. Obiecaliście 7 milionów, daliście 4 - kontynuował Mazurek.

- Nie będę się do tego ustosunkowywał. Nie będziemy o tym rozmawiali. Dziękuję bardzo. Dziękuję panu za rozmowę - powiedział minister i opuścił studio.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA