Rząd PiS

Szofer klubu PiS pełnomocnikiem w MSWiA

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kierowca klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości kilka miesięcy temu został pełnomocnikiem ds. kontaktów ze związkami zawodowymi w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - informuje Wirtualna Polska.

Edward Zaremba od wielu lat był pracownikiem klubu PiS.

Wcześniej działał w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Goszczynie. Gdy związał się z Prawem i Sprawiedliwością - został formalnym pracownikiem i kierowcą klubu.

 

O powołaniu go na funkcję pełnomocnika ds. zdecydował szef MSWiA Joachim Brudziński. Zaremba pełni swoją funkcję od kilku miesięcy.

Obowiązki Zaremby to "współdziałanie ze związkami zawodowymi działającymi w resorcie, uczestnictwo w negocjacjach i rokowaniach ze związkami zawodowymi, wykonywanie zadań sekretarza Forum Dialogu Społecznego przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji, wzmacnianie działań na rzecz dialogu ze związkami zawodowymi działającymi w resorcie" - jak wynika z informacji, którą Wirtualna Polska otrzymała od MSWiA.

Cytowany przez wp.pl przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski twierdzi, że Zaremba jest do swoich obowiązków przygotowany merytorycznie i że zna on "specyfikę związków zawodowych".

MSWiA nie odpowiedziało jeszcze na pytanie o zarobki pełnomocnika - ma to zrobić w piątek. Jak pisze Wirtualna Polska, w MSWiA zarobki osób na tym stanowisku są zbliżone do wysokości uposażenia dyrektorów w tym ministerstwie. Edward Zaremba może więc zarabiać ok. 10 tys. zł.

Źródło: wp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL