Rząd PiS

Sondaż: Czy rekonstrukcja usprawni rząd Morawieckiego

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Czy po rekonstrukcji rząd Mateusza Morawieckiego będzie działał sprawniej? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Na wniosek premiera Mateusza Morawickiego prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek nowych ministrów, m.in. Joachima Brudzińskiego, Łukasza Szumowskiego i Jacka Czaputowicza.

Co czwarty ankietowany uważa, że po rekonstrukcji rząd Mateusza Morawieckiego będzie działał sprawniej, ale prawie 40 proc. jest przeciwnego zdania. Opinii w tej sprawie nie ma 38 proc. badanych.

- Częściej na brak zmian wynikających z rekonstrukcji rządu wskazują mężczyźni (40 proc. vs 37 proc. kobiet). Wśród kobiet największy odsetek (43 proc.) jest niezdecydowanych w tej kwestii. Na brak poprawy sprawności rządu mimo jego rekonstrukcji wskazują też osoby w wieku powyżej 50 lat (42 proc.), o wykształceniu zasadniczym zawodowym (33 proc.), o dochodzie powyżej 5000 zł (47 proc.) oraz ankietowani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (54 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Z przeprowadzonego kilka dni temu sondażu wynika, że decyzje o zmianach kadrowych okazały się właściwe. Połowa badanych wskazywała, że rząd w ramach rekonstrukcji powinien opuścić Antoni Macierewicz. Blisko 40 proc. ankietowanych wskazywało na ministra środowiska, Jana Szyszko, a po około 35 proc. na Witolda Waszczykowskiego, Konstantego Radziwiłła oraz Zbigniewa Ziobro. W rządzie ostał się tylko ten ostatni.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL