fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż IBRiS: Dyplomacja zła, rząd do dymisji

AFP
68 proc. ankietowanych źle ocenia polską politykę zagraniczną, a ponad 40 proc. uważa, że rząd Beaty Szydo powinien się podać do dymisji - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Ankietowani przez IBRiS zdecydowanie negatywnie oceniają polską politykę zagraniczną w świetle wydarzeń podczas ostatniego szczytu UE. Niemal połowa (47,9 proc.) ocenia naszą dyplomację jako zdecydowanie złą. Za raczej złą uważa ją 18 proc.

Zdecydowanie pozytywną opinię wystawiło jej 7,4 proc. badanych, raczej dobrą - 17,9. Nie ma na ten temat zdania 7 proc. pytanych.

Zdaniem 42,7 proc. ankietowanych po unijnym szczycie rząd Beaty Szydło zdecydowanie powinien podać się do dymisji. Raczej tak - odpowiedziało 12,8 proc. badanych.

Zdecydowanie przeciwnego zdania jest 22,7 proc., a raczej niechętnych dymisji - 19,3. W przypadku niezdecydowanych odsetek jest tym razem niższy i wynosi 2,8 proc.

IBRiS spytał również ankietowanych o to, kto, ich zdaniem, lepiej reprezentuje interesy Polski w Europie - PiS czy PO. Na partię rządzącą wskazało 19,5 proc., na PO - 52,4, a ani jednej, ani drugiej partii nie wskazało 20,9 rroc. ankietowanych. 7,2 proc. nie miało na ten temat zdania.

Więcej - Onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA