fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruch Polska 2050

Bury: Chcę obywatelskiej kontroli nad finansami partii politycznych

Jacek Bury
materiały prasowe Polska2050
Po roku obecności w Senacie niestety mam wrażenie, iż Koalicja Obywatelska, szczególnie zarząd, tak naprawdę hamuje, to co można byłoby zrobić i nie jest zainteresowana merytoryczną rozmową – mówi senator Jacek Bury w rozmowie z Michałem Kolanko.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej niezależny senator Jacek Bury ogłosił, iż opuszcza klub Koalicji Obywatelskiej i nawiązuje współpracę z ruchem Szymona Hołowni Polska2050. – Rozmawiałem z Szymonem Hołownią od ponad dwóch miesięcy, umówiłem się z nim na merytoryczną pracę. Chcę mu pomagać w działaniach progospodarczych – mówi gość podcastu.

– Chcemy zmienić funkcjonowanie państwa, zaczynając od samej góry, np. od finansowania partii politycznych. To temat, który mnie podczas tej kadencji bardzo zirytował, kiedy widziałem, że politycy próbują sami sobie dawać podwyżki. Mam propozycję, w jaki sposób można by było doprowadzić do obywatelskiej kontroli nad finansami partii politycznych – tłumaczy senator.

Jak ocenia działania opozycji? – Nieliczni posłowie i senatorowie wychodzą do ludzi, którzy są na protestach, nie tylko by wpaść na chwilę, czy zrobić sobie selfie. Nieliczni są też z przedsiębiorcami, którzy maja teraz potężne problemy. Powinniśmy być z tymi obywatelami, być przy tych restauracjach i stokach i rozmawiać z przedsiębiorcami. Tymczasem opozycja śpi – dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA