fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruch Polska 2050

Senator Bury: Zmodyfikowałbym 500 plus. Hołownia: To jego osobista opinia

Szymon Hołownia i Jacek Bury
Szymon Hołownia i Jacek Bury
fot. mat.pras. Polska 2050/ Jarosław Barański
Jacek Bury, senator, który w poniedziałek poinformował o opuszczeniu klubu Koalicji Obywatelskiej i podjęciu współpracy z Ruchem Polska 2050, stwierdził w TVN24, że opowiada się za modyfikacją programu 500. W odpowiedzi Szymon Hołownia zaznaczył, że nie jest to element programu jego ugrupowania.

W poniedziałek, zgodnie z zapowiedziami mediów, niezależny senator Jacek Bury dołączył do Ruchu Polska 2050. Uzasadniając swoje przejście Bury mówił, że nawiązuje współpracę z ugrupowaniem Szymona Hołowni, ale na razie postanowił pozostać senatorem niezależnym.

Dowiedz się więcej: Bury: Chcę obywatelskiej kontroli nad finansami partii politycznych

Bury we wtorek w rozmowie z TVN24 ocenił, że „PiS zaorał de facto finanse publiczne”. - Nie wiemy, w którym miejscu jesteśmy i ile tych pieniędzy jest. Wyprowadzono mnóstwo pieniędzy poza budżet - powiedział.

Na pytanie o 500 plus, senator stwierdził, że najchętniej zmodyfikowałby ten program. - Nie chciałbym, żeby 500 plus zniechęcało do pracy. Moim zdaniem powinno zachęcać do pracy - tłumaczył. - Wprowadziłbym 500 plus jako kwotę wolną od podatku - dodał.

Zdaniem Burego gotówkowe 500 plus nie jest dobrym rozwiązaniem. - Pamiętajmy, że był to program prorozwojowy, rodzinny. Szymon (Hołownia - red.) inaczej by to modyfikował, aczkolwiek też uważa, że trzeba zatroszczyć się o polskie rodziny i 500 plus jest troską o polskie rodziny. Ja też się z tym zgadzam. Ale nie możemy troszczyć się o polskie rodziny, doprowadzając do wykluczenia zawodowego - wyjaśniał.

Na słowa byłego polityka KO zareagował w mediach społecznościowych Szymon Hołownia. „To osobista opinia senatora Jacka Burego, która w żaden sposób nie jest elementem programu Polska 2050” - poinformował na Twitterze.

„Dodatkowo w mojej osobistej opinii nie ma w tej chwili potrzeby zmiany formuły programu 500 plus” - zastrzegł Hołownia.  

Źródło: rp.pl/ TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA