fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruch Polska 2050

Poseł KO: Znam Hołownię. Kibicuję mu

tv.rp.pl
Czy poseł klubu Koalicji Obywatelskiej, Franciszek Sterczewski (bezpartyjny miejski aktywista), może zostać drugim w Sejmie posłem Ruchu Polska 2050? - Znam się z Szymonem, koleguję i bardzo mu kibicuję. Obserwuję jego działania z zaciekawieniem - mówi w rozmowie z Interią Sterczewski, który zastrzegł jednak, że "nie podejmuje żadnych decyzji".

W czwartek z klubu Lewicy odeszła posłanka Hanna Gill-Piątek, która tego samego dnia dołączyła do ruchu Polska 2050. Gill-Piątek została w ten sposób pierwszym przedstawicielem ruchu Hołowni w parlamencie.

Sterczewski, pytany przez Interię, czy on może być drugim posłem Polski 2050 (Hołownia ma być zainteresowany stworzeniem w Sejmie koła, do czego potrzeba co najmniej trzech posłów), nie przesądza sprawy.

Poseł podkreśla, że w Koalicji Obywatelskiej "wiele mu się nie podoba". - Czekam na klub, na którym będziemy mogli przedyskutować wszystko, co się dzieje. Jestem zdziwiony, że po aferze z podwyżkami jeszcze do tego nie doszło, by można było porozmawiać i zastanowić się, co dalej. To jest dla mnie szokujące - stwierdza parlamentarzysta, który - jako jeden z nielicznych posłów Koalicji Obywatelskiej, głosował przeciwko ustawie ws. podwyżek dla polityków.

Sterczewski zaznacza, że "jest pod wrażeniem tego, co Szymon (Hołownia) udowodnił w swojej kampanii". - Wydaje się, że potrzebujemy szerokich zmian na opozycji i mam nadzieję, że cokolwiek będzie się działo, to będzie to oparte o współpracę - dodaje.

Sterczewski deklaruje też, że jest otwarty na współpracę "ze wszystkimi partiami opozycyjnymi".

- Tak samo jestem otwarty na Polskę 2050 - dodaje.

Hołownia założył ruch Polska 2050 po wyborach prezydenckich, w których zajął trzecie miejsce zdobywając 13,87 proc. głosów.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA