fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Putin: Większość rosyjskiej broni nie ma odpowiedników na świecie

AFP
Rosyjska armia i marynarka wojenna zostaną wyposażone w najnowocześniejszą broń, w tym systemy laserowe i hipersoniczne - obiecywał w niedzielę prezydent Rosji Władimir Putin.

- Dołożymy wszelkich starań, aby nasza armia i marynarka wojenna stawały się coraz bardziej zaawansowane, co oznacza wzmocnienie zdolności sił strategicznych, przekazywanie najnowocześniejszego sprzętu do wszystkich rodzajów sił, w tym systemów laserowych, hipersonicznych i systemów o wysokiej precyzji - mówił Putin na Kremlu, przemawiając na koncercie galowym z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny, święta wywodzącego się z czasów ZSRR.

Prezydent Rosji podkreślił, że większość rosyjskiej broni nie ma odpowiedników na świecie. - Oprócz tego, jeśli chodzi o dobrze rokujące modele, które w rzeczywistości są bronią przyszłości, przeszliśmy już od etapu prób do  umieszczania ich w stałej służbie bojowej - powiedział Putin, według którego „oznacza to, że obrona i bezpieczeństwo Rosji są doskonale zabezpieczone na odległą przyszłość”.

Putin podkreślał też jednak, że „bez wątpienia odważni ludzie, lojalni wobec Ojczyzny, prawdziwi patrioci - żołnierze i sierżanci, oraz (...) oficerowie i korpus oficerski - zawsze byli i pozostaną najważniejszą i najsolidniejszą podstawą sił zbrojnych”.

Dzień Obrońcy Ojczyzny, obchodzony 23 lutego w części krajów byłego Związku Radzieckiego, został wprowadzony w 1922 r. jako upamiętnienie powstania Armii Czerwonej. Od II wojny światowej do 1993 roku obchodzony był jako Dzień Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA