fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Netanjahu poprze rosyjską narrację w sprawie wojny?

AFP
Podczas spotkania w Jerozolimie Władimir Putin omówi z Beniaminem Netanjahu sytuację 27-latki, która została skazana w Rosji za posiadanie narkotyków. Izraelska media informują, że Kreml za ułaskawienie kobiety oczekuje wyrażenia poparcia dla narracji w sprawie II wojny światowej.

Sprawa Naamy Issachar wywołał spór między Rosją a Izraelem. Zdaniem rodziny skazanej kobiety, jej kara jest nieproporcjonalna do popełnionego przestępstwa. Uważają, że Rosja chce zmusić Izrael do uwolnienia obywatela swojego kraju przetrzymywanego na wniosek USA.

Issachar została aresztowana w kwietniu. Jej samolot miał międzylądowanie w Moskwie, gdy kobieta wracała z Indii. Policja znalazła w bagażu 9 gramów konopi. Rosyjski sąd za przemyt narkotyk skazał ją na 7,5 roku więzienia.

Ewentualne ułaskawienie posiadającej podwójne obywatelstwo amerykańsko-izraelskie 27-latki ma być omawiane podczas spotkania Netanjahu i Putina w tym tygodniu z Jerozolimie. Potwierdził to rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Izraelski Kanał 12 poinformował, że Issachar "prawdopodobnie nie będzie w samolocie z Putinem".

Stacja doniosła, że w zamian za ułaskawienie kobiety, Izrael został poproszony o udzielenie pewnego rodzaju "wsparcia" dla rosyjskiej narracji w sprawie II wojnę światową. Premier ma wygłosić opinie w swoim wystąpieniu.

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA