fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Polityk partii Razem pyta o treść paktu z Janem Pawłem II

Marian Zubrzycki, Fotorzepa
O przekazanie informacji na temat treści paktu zawartego przez Rzeczpospolitą Polską z Janem Pawłem II pyta polityk Partii Razem Paweł Dembowski powołując się na ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Pismo skierowane do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z pytaniem o "pakt zawarty z Janem Pawłem II" Dembowski, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej Razem, były kandydat na posła tej partii, umieścił na Facebooku informując, że przesłał je już pocztą na adres KPRM.

W piśmie Dembowski powołuje się na art. 61 konstytucji RP oraz art. 10 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Następnie pyta o "treść paktu między Rzeczpospolitą Polską a Janem Pawłem II dotyczącego gwarancji bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży", oraz "tryb ratyfikacji tego paktu". 

Pismo Dembowskiego jest reakcją na słowa Beaty Kempy, szefowej KPRM, która w TVN24, pytana o bezpieczeństwo w czasie ŚDM stwierdziła m.in. że "mamy zawarty pakt z Janem Pawłem II (...)" i dodała, że święty jest gwarantem bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Polsce od 26 lipca do 31 lipca. W ich trakcie nasz kraj odwiedzi papież Franciszek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA