fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Prezentujemy Ranking Wydziałów Prawa

Adobe Stock
W tym roku po raz kolejny „Rzeczpospolita" opublikuje Ranking Wydziałów Prawa. Chcemy w nim przedstawić dane, które zobrazują, jak kształceni są na poszczególnych uczelniach przyszli prawnicy.

Informacje z rankingu mają przede wszystkim pomóc przyszłym studentom prawa w podjęciu decyzji o tym, gdzie chcą się uczyć. Ranking odzwierciedli także wkład kadry naukowej w kształcenie.

Tegoroczny Ranking będzie się różnił od zestawień, jakie prezentowaliśmy w ubiegłych latach. Wynika to z dwóch głównych czynników. Pierwszym jest trwająca pandemia koronowirusa, która wymusiła na uczelniach wprowadzenie wielu zmian organizacyjnych, ze zdalnym nauczaniem na czele.

Drugi czynnik to zmiany w systemie sprawozdawczości POL – on. Wraz z wejściem w życie Ustawy 2.0 sprawozdawczość w systemie przesunięto z poziomu jednostek naukowych (wydziałów) na poziom uczelni. W związku z tym nie jest możliwe przeprowadzenie rankingu w jego dotychczasowej formie. Cześć danych nie będzie dostępna. Część nie będzie dostępna w dotychczasowej formie. Część nie będzie dostępna na dotychczasowym poziomie agregacji.

Tegoroczny ranking, tak jak poprzednie, będzie się opierała na danych udostępnionych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA