fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Tomasz Pietryga: rekordowy ranking kancelarii prawniczych

Tomasz Pietryga
rp.pl
W tym roku padł rekord, jeśli chodzi o liczbę kancelarii, które wzięły udział w rankingu „Rzeczpospolitej". To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie prawniczym. Od lat jest swoistym barometrem tego, co się dzieje na rynku.

Koniunktura gospodarcza sprawia, że kancelarie mają się dobrze. Nie tylko rozwijają swoje kompetencje w tradycyjnych obszarach, ale także odkrywają nowe – takie, które pojawiają się wraz ze skokiem cywilizacyjnym. Rozwijające się doradztwo prawne w dziedzinie nowych technologii czy energii odnawialnej to najlepsze dowody.

Wraz z rozwojem rynku usług prawniczych zmienia się też nasz ranking. Chcemy, by odpowiadał Państwa oczekiwaniom oraz uwzględniał trendy i procesy zachodzące na rynku. Część zmian wprowadziliśmy w ubiegłym roku, w obecnej edycji są one kontynuowane. Obok nowych kategorii jak nowe prawo – gdzie wyróżniliśmy firmy zajmujące się restrukturyzacją, windykacją i odszkodowaniami – wybieramy też prawników i kancelarie w nowych specjalizacjach jak spory międzynarodowe czy doradzanie prywatnym klientom. Wprowadziliśmy nowe zasady wyłaniania najlepszych firm, najlepszych adwokatów i radców prawnych. Od tego roku system wyboru jest dwuetapowy. O tym, kto jest najlepszy w danej dziedzinie, decydują już nie tylko rekomendacje rynkowe, ale też specjalnie powołane eksperckie kapituły, które analizują dokonania rekomendowanych prawników. Zmiana ta ma sprawić, że jeszcze precyzyjniej wyłaniani będą najlepsi z najlepszych. To nie koniec zmian. W przyszłym roku planujemy następne, uwzględniając postęp technologiczny na rynku.

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym, których dzisiaj poznaliśmy życzę wielu sukcesów: samych wygranych spraw i pomyślnie podpisanych umów. Dziękuję, że jesteście Państwo z nami.

Tomasz Pietryga zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA