fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Monika Całkiewicz została Dziekanem Rady OIRP w Warszawie

Monika Całkiewicz
materiały prasowe
Dotychczasowa wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie Monika Całkiewicz stanie za sterami stołecznego samorządu niebieskich żabotów. Na tej funkcji zastąpi Włodzimierza Chróścika.

Mec. Całkiewicz była jedyna kandydatką na to stanowisko. Wyboru dokonano podczas Zgromadzenia Okręgowej Izby Radców Prawnych na terenie Stadionu PGE Narodowego.

Całkiewicz to karnistka, była prokurator, która w 2011 r. zrezygnowałam z pracy śledczego i wpisałam się na listę radców prawnych.

Czytaj także:

Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia z zakresu postępowania karnego dla aplikantów radcowskich. W 2016 r. została delegatem na Zgromadzenie OIRP w Warszawie, a następnie członkiem rady i wicedziekanem. Jako wicedziekan odpowiadała przede wszystkim za nadzór nad doskonaleniem zawodowym oraz współpracę międzynarodową.

Jej plan na samorząd warszawskich radców?

- Musimy dbać o stabilność zawodową i bezpieczeństwo radców prawnych w bardzo niepewnym dziś otoczeniu, zarówno tych pracujących w kancelariach jak i wykonujących zawód w formie umowy o pracę - mówiła wczoraj podczas zgromadzenia wyborczego.

Nowa dziekan nie ma zamiaru jednak wprowadzać rewolucji. Zależy jej na kontynuowaniu prac i podążeniu drogami wytoczonymi przed poprzednika - czyli budowaniu silnego samorządu.

Ustępujący dziekan miał również szansę podsumować upływające kadencje. Mec. Chróścik przypomniał, że kiedy zaczynał pracować jako dziekan radców w stolicy było 9 tys. obecnie warszawska izba liczy natomiast aż 15 tys. członków.

- Prowadzimy najlepszą aplikację w kraju – mimo bardzo dużej liczby aplikantów, z której jesteśmy dumni, potrafimy świetnie przygotować ich do egzaminu końcowego. Przypomnę, że w ostatnich latach zdawalność egzaminu zawodowego osiągała ponad 90 proc. To najlepszy znak jakości - podkreślał.

Dziękując zgromadzonym mówił, że nie obawia się o przyszłość stołecznych niebieskich żabotów.

- Siłą warszawskiego samorządu zawsze byli ludzie – jesteśmy zgraną drużyną, która może wiele. I z czasem będzie mogła coraz więcej. Czekam więc na tę naszą samorządową przyszłość z radością i zaciekawieniem - spuentował ustępujący dziekan.

Wczoraj na kolejną kadencję wybrany został również nowy rzeczni dyscyplinarny OIRP Warszawa -radca prawny Bartosz Miszewski. W mocnym wystąpieniu zaznaczył, że w związku z rosnącą liczbą radców prawnych systematycznie zwiększa się liczba postępowań dyscyplinarnych, a on oprócz bieżącej działalności związanej z rozpatrywaniem złożonych zawiadomień o popełnieniu przewinień dyscyplinarnych chciałby kontynuować działania o charakterze systemowym.

- Mam tu na myśli w szczególności dwa aspekty takich działań: wykonywanie zawodu w formach nieprzewidzianych przez obowiązujące przepisy prawa, w tym zwłaszcza w kancelariach odszkodowawczych oraz zagadnienia związane z zakazaną reklamą. Działania te wpłyną na zachowanie reguły „równych szans" wśród przedstawicieli zawodu radcy prawnego. Zamierzam również nadal, we współpracy z zastępcami rzecznika dyscyplinarnego, czuwać nad szybkością postępowań, utrzymaniem ich wysokiej jakości oraz zapewnieniem jednolitości i spójności podejmowanych decyzji procesowych - deklarował Miszewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA