fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Wielka Brytania: Policja oskarżyła polityka o pedofilię. Teraz mu zapłaci

Open Media Ltd. [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Były parlamentarzysta Partii Konserwatywnej Harvey Proctor otrzyma 500 tys. funtów odszkodowania od brytyjskiej policji za to, że został fałszywie oskarżony w związku ze śledztwem dotyczącym szajki pedofilii - informuje Sky News.

W 2014 roku brytyjska policja rozpoczęła Operację Midland wymierzoną w przedstawicieli brytyjskich elit, którzy mieli dopuszczać się pedofilii.

W ramach operacji policja przeprowadziła przeszukania w domach 72-letniego Proctora, weterana D-day lorda Bramalla oraz lorda Leona Brittana, w związku z oskarżeniami ich o pedofilię, które okazały się kłamstwami.

Okazało się, że Carl Beech, okłamał policjantów iż jako dziecko, wraz z innymi chłopcami, był gwałcony i torturowany w latach 70-tych i 80-tych przez wysoko postawionych członków szajki pedofilskiej.

Obecnie Beech odsiaduje 18 lat więzienia w związku z 12 udowodnionymi mu zarzutami zakłócania funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i jednym zarzutem oszustwa.

Londyńska policja była krytykowana za przeprowadzenie Operacji Midland i za to, że zbyt długo brali zeznania Beecha za dobrą monetę.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA