fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Artyści zaatakowani nożem na scenie w Arabii Saudyjskiej

AFP
Obywatel Jemenu dźgnął nożem troje artystów, którzy wykonywali przedstawienie w stolicy Arabii Saudyjskiej. To pierwszy taki atak od czasu, gdy kraj zaczął zmniejszać ograniczenia dotyczące rozrywki.

Telewizja publiczna wyemitowała nagranie, na którym widać jak mężczyzna wbiega na scenę w parku króla Abdullaha w Rijadzie podczas występu muzycznego zagranicznego zespołu teatralnego.

W ataku rannych zostało dwóch mężczyzn i kobieta. 33-letni emigrant z Jemenu został aresztowany. Funkcjonariusze skonfiskowali również należący do niego nóż.

Władze poinformowały, że stan zdrowia rannych jest stabilny. Nie wiadomo jakiej są narodowości oraz jakie były motywy działania napastnika.

Park Króla Abdullaha jest jednym z miejsc, w których odbywa się dwumiesięczny festiwal artystyczny. To część szeroko zakrojonych działań władz mających na celu otwarcie państwa na zagranicznych turystów. Rząd chce w ten sposób zapewnić inne źródła dochodu gospodarce, która opiera się na ropie naftowej.

W ramach wprowadzonych reform książę Mohammed bin Salman wydał pozwolenie na organizację koncertów i sal kinowych, a kobiety ponownie mogą prowadzić samochody.

Jednocześnie saudyjscy urzędnicy ostrzegają, że wprowadzanie takich reform w konserwatywnym społeczeństwie jest niebezpieczne. Szczególnie krytycznie do zmian podchodzili duchowni i policja religijna.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA