fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Dziki wywąchały kokainę. I pożarły

Stock Adobe
W lasach doliny Val di Chiana w Toskanii stado dzików wywąchało ukryte w ziemi pojemniki z kokainą. Narzekających na stratę dilerów podsłuchała policja.

Gang składający się z jednego Włocha i trzech Albańczyków zakopał w lasach doliny Val di Chiana zapas kokainy - 2 kg narkotyku o wartości ok. 17 tysięcy funtów. Biały proszek ukryty był w pojemnikach.

Co miesiąc dilerzy wykopywali pewna ilość narkotyku  i rozprowadzali, głównie wśród klientów w Arezzo i w Sienie.

Nie wiadomo, czy pojemniki z narkotykami były nieszczelne, czy dziki mają aż tak czuły węch, ale wywąchały skrytki. Zwierzęta wykopały pojemniki i zniszczyły je, a kokainę częściowo pożarły.

Niewykluczone, że policja nie trafiłaby na ślad przestępstwa, ale dilerzy o stracie wartych 17 tys. funtów narkotyków rozmawiali ze sobą przez  telefon. Podsłuchała ich policja. 

Wszyscy czterej członkowie gangu trafili do aresztu. W toku śledztwa wyszło na jaw, że działali od września 2018 do marca 2019, wysokiej jakości czystą kokainę sprzedawali po 85 funtów za gram.

Szacuje się, że po Włoszech wędrują 2 miliony dzików. Ich liczna niepokoi nie tylko dilerów. Na początku listopada odbyły się protesty rolników, skarżących się na niszczenie upraw przez dziki i powodowanie przez nie wypadków samochodowych po wtargnięciu na drogi.

Źródło: news.sky.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA