fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Texas: Pastor bronił zakazu aborcji. Zatrzymany za molestowanie

HARRIS COUNTY SHERIFF’S OFFICE
Były pastor z Kościoła Baptystów otwarcie popierał surową ustawę aborcyjną, która uniemożliwiałaby kobietom poddanie się takiemu zabiegowi. Został zatrzymany pod zarzutem molestowania nieletniej krewnej. Miało do tego dochodzić codziennie przez kilka lat.

Stephen Bratton był pastorem w kościele w Houston. Mężczyzna jest oskarżony o powtarzające się wykorzystywanie seksualne nastolatki. Do "stosunków seksualnych miało dochodzić kilka razy dziennie lub kilka razy w tygodniu w latach 2013-2015".

Policja nie ujawniła, jaki jest stopień pokrewieństwa między napastnikiem a jego ofiarą. 

Przedstawiciele Kościoła zostali poinformowani o oskarżeniu. Poinformowali oni policję, gdy Brentton przyznał się do przestępstwa przed dwoma innymi pastorami. 

"W miarę upływu kolejnych tygodni pastorzy kontaktowali się z detektywami, aby przyspieszyć sprawę. Chcieli, by sprawiedliwości stało się zadość" - przekazał Kościół Grace Family

Mężczyzna został ekskomunikowany i nie jest już członkiem Kościoła. Opuścił areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tys. dolarów. 

Bratton jest ojcem siódemki dzieci. Otwarcie popierał ustawę 896, która wprowadzałaby zakaz aborcji bez żadnych ustępstw. Kobiety, które dopuściłbym się zabiegu, miałyby być oskarżone o morderstwo. W Teksasie grozi za to kara śmierci. 

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA