fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Spowodował śmierć 100-letniej Polki. Skazany na 15 lat

fot. Dorbyshire Police
Artur Waszkiewicz, który w maju ubiegłego roku w Normanton w północnej Anglii napadł na 100-letnią Polkę, został skazany na 15 lat więzienia. Staruszka zmarła.

40-letni Artur Waszkiewicz napadł na 100-letnią staruszkę w maju ubiegłego roku. Idącej do kościoła kobiecie wyrwał torebkę.

Staruszka upadła na chodnik i odniosła poważne obrażenia - złamała kark. Początkowo jej obrażenia nie wydawały się bardzo groźne, ale stulatka dodatkowo zapadła na zapalenie płuc i zmarła.

Do sprawcy policję doprowadzili świadkowie. Mężczyzna został aresztowany

W środę zapadł wyrok. Artur Waszkiewicz, który miał już na koncie 24 wyroki za 51 drobnych przestępstw, tym razem usłyszał wyrok 15 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci i 7 lat za napad rabunkowy.

Sędzia, ogłaszając wyrok, stwierdził, że uzależniony od heroiny Waszkiewicz dokonał zbrodni najgorszego, nikczemnego rodzaju. - Zwłaszcza że jej ofiarą padła osoba, która przeżyła horror nazistowskiego obozu koncentracyjnego, pracę niewolniczą, wizję niechybnej śmierci. Po to tylko, by zginąć z powodu tchórzliwych i brudnych działań drobnego złodziejaszka i narkomana - mówił sędzia.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA